Sauny infrared - gotowe

Nowoczesne sauny infrared są bezpieczne nawet dla osób starszych oraz cierpiących na schorzenia układu krążenia. Na pierwszy rzut oka łaźnie te przypominają tradycyjne, niemniej piec zastąpiono tutaj promiennikami podczerwieni. Biologicznie aktywna energia IR tylko w 20 procentach ogrzewa otoczenie, a aż w 80 procentach wnika do naszego ciała. Dzięki temu rozgrzewa nas szybciej niż tradycyjna łaźnia sucha, przez co można czerpać te same korzyści w krótszym czasie przebywania w kabinie. Sauny infrared działają jak bierny trening fitness i w ciągu 30 minut pozwalają spalić więcej kalorii niż podczas joggingu (od 900 do nawet 2400 kcal). Podczas seansu pory skóry otwierają się, wypacamy wszystkie toksyny, krążenie przyspiesza. Mięśnie rozluźniają się, a ciepło pozwala udrożnić drogi oddechowe i zrelaksować całe ciało. Seanse w takiej łaźni zalecane są niemal wszystkim. Pozwalają zregenerować organizm po intensywnych treningach, skutecznie zniwelować bóle kręgosłupa i stawów, wspomagają leczenie żylaków, cukrzycy i innych chorób wewnętrznych. Saunę infrared możemy zainstalować w dowolnym pomieszczeniu Państwa domu, w piwnicy bądź na poddaszu. Dostosujemy wyposażenie do wymiarów. W zestawie m.in. promienniki ceramiczne lub kwarcowe, podest z drewna osikowego, ławy z drewna abachi, hartowane drzwi szklane. Czytaj więcej...
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Jeżeli w zimne dni marzysz o przytulnym kącie, chcesz aby delikatne promienie muskały Twoją skórę sauna Infrared jest właśnie dla Ciebie!

Oferujemy budowę saun w technologii Infrared. Korzystanie z tego typu saun przynosi same korzyści.

Sauna infrared to inaczej sauna na podczerwień. Sauna infrared to sauna nowej generacji, dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii możemy korzystać z sauny szybciej i w niższej temperaturze.

Łagodzenie wielu objawów chorobowych i bólu oraz efektywna rekonwalescencja osób poddanych naświetlaniom podczerwienią stały się inspiracją do szerszego wykorzystania tego ciepła w technologii systemów termicznych, termicznych kabinach infrared.

Sauna infrared przypomina wyglądem i działaniem sauny tradycyjne, jednak różnią się od nich zastosowanym źródłem ciepła – zamiast pieca elektrycznego są tu promienniki podczerwieni, które emitują biologicznie aktywną energię podczerwoną. Niższa temperatura wewnątrz kabiny (37-54°C) pozwala korzystać z niej także osobom starszym i z kłopotami z krążeniem. Seans w podczerwieni to pasywny trening fitness, który bez obciążania stawów i intensywnych ćwiczeń przyspiesza przemianę materii o około 40%.

W ciągu 30-minutowego seansu spalamy od 900 do 2400 kcal, czyli 3 razy więcej niż podczas joggingu, czy szybkiej gry w tenisa. Kabina działa upiększająco i oczyszcza organizm z toksyn. W cieple infrared wraz z wodą wydalane są zbędne produkty przemiany materii, cholesterol oraz tłuszcz i rozpuszczone w nim toksyny.

Szybsze pod wpływem IR krążenie krwi, otwieranie się porów oraz intensywne pocenie się, przyspiesza wydalanie zanieczyszczeń przez skórę oraz złuszczanie martwego naskórka, co poprawia koloryt i gładkość skóry nadając jej zdrowy i promienny wygląd. Likwidując nadwyżki tkanki tłuszczowej redukuje cellulitis, przywracając skórze młodzieńczą jędrność, jędrność także zmniejsza łupież i trądzik, przyspiesza gojenie ran, oparzeń i blizn.

Ciepło IR zmniejsza sztywność stawów, powoduje rozciągliwość tkanek kolagenowych, rozgrzewa mięśnie i stawy, gwarantuje lepszą kondycję oraz ochronę przed zakwaszeniem i bólem mięśni po ćwiczeniach fizycznych.

Infraterapia łagodzi ból stawów, pleców, kręgosłupa, głowy, mięśni, bolesne menstruacje i nerwobóle.

Wzmacnia system immunologiczny organizmu i zwiększa odporność na infekcje,

Wspomaga leczenie wielu dolegliwości i chorób: gardła, oskrzeli, zapalenie zatok, cukrzycę, wrzody żołądka i dwunastnicy, menopauzę, hemoroidy i żylaki,

Przyspiesza rekonwalescencję w stanach pourazowych, pooperacyjnych i zapalnych: kości, stawów i tkanek miękkich (mięśni, wiązadeł, torebek stawowych); zalecana jest w rehabilitacji układu ruchowego,

Poprawia kondycję układu sercowo- naczyniowego- terapia podczerwienią polecana jest dla osób z chorobami układu krążenia, nadciśnieniem i niedociśnieniem,

W chorobach wieku dziecięcego: nieżyty górnych dróg oddechowych, angina, otyłość,

Niweluje negatywne skutki stresu, zapewniając relaks i odprężenie.


Jeżeli chcieliby Państwo mieć w swoim domu, piwnicy, na poddaszu własną saunę, zachęcamy do kontaktu poprzez e-mail. Wystarczy podać wymiary pomieszczenia w jakim miałaby powstać konstrukcja a my zajmiemy się resztą.

Wykonujemy zarówno sauny w zabudowie jak i wolnostojące.

Nasze sauny wykonujemy z najwyższej jakości materiałów.

Ławy wykonujemy z drewna abachi lub osiki.

Drzwi szklane w systemie Palermo.

Oświetlenie standardowe, możliwość wykorzystania światłowodów, stworzenie tzw. gwieździstego nieba.

Podest drewniany z osiki.

Promienniki ceramiczne lub kwarcowe (Inframagic, Philips)